Krem przeciwsłoneczny

Krem przeciwsłoneczny

Pamiętaj o ochronie – krem przeciwsłoneczny

krem przeciwopalającyCo prawda do lata jeszcze troszkę czasu, ale już teraz często siedzimy na słońcu, które lubi wiosną mocno opalać nasze twarze. Warto jeszcze przed latem zaopatrzyć się w krem przeciwsłoneczny. Nasza skóra będzie nam wdzięczna nie tylko teraz, ale przede wszystkim w przyszłości. To właśnie słońce i brak ochrony przed jego wpływem powoduje szybsze starzenie się skóry, zmarszczki, a często również choroby skóry. Koniecznie pomyśl o zabezpieczeniu się przed szkodliwym wpływem słońca.

Jak działa krem przeciwsłoneczny?

Krem przeciwsłoneczny zawiera dwa filtry – UVA i UVB, które chronią naszą skórę przed fotostarzeniem. Możemy podzielić je na dwie grupy:

  •  filtry chemiczne – działają podobnie, jak naturalny barwnik skóry (melanina), który wytwarzany jest przez częste, ale krótkie kontakty ze słońcem;
  • filtry fizyczne – te natomiast odbijają promienie słoneczne jak lustro i nie pozwalają im dotrzeć w głąb skóry.

Krem przeciwsłoneczny wykorzystuje oba te filtry – mieszając je ze sobą. Dzięki temu ochrona naszej skóry jest większa.

Krem przeciwsłoneczny – na co zwracać uwagę

krem z filtrem uvKrem przeciwsłoneczny to produkt, na którym nie warto oszczędzać. Musimy wybrać kosmetyk, który ma dobry skład oraz wysoką ochronę i filtry. Oczywiście sporo takich kremów jest dostępnych w naszych drogeriach, nie musimy zamawiać specjalnych, bardzo drogich specyfików. Upewnijcie się, że Wasz krem z filtrem UV nie zawiera żadnych szkodliwych składników, jeśli macie problem z rozróżnieniem, które symbole nie powinny znaleźć się w kremie, warto zainstalować aplikację na telefon, albo po prostu przeczytać wcześniej informacje w internecie. Następnie zwróćcie uwagę na jakość ochrony i filtry. Jeśli wszystko będzie się zgadzać można bez problemu korzystać z kosmetyku i ochraniać skórę.

Kiedy i jak stosować krem przeciwsłoneczny?

Pamiętajcie, że krem należy nakładać nie tylko wtedy, kiedy za oknem jest słońce i upalna pogoda. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że mimo lekkiego zachmurzenia również jesteśmy podatni na promienie słoneczne. Warto zaczynać dzień od nałożenia kremu np. jako bazę pod makijaż. Także podkład czy puder, który będziemy stosować na krem powinien w okresie letnim mieć odpowiednie filtry. Nie zapominajmy o kremie przeciwsłonecznym również na naszych wakacyjnych podróżach. Razem z okularami przeciwsłonecznymi i nakryciem głowy powinien obowiązkowo znaleźć się w naszych rzeczach wyjazdowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *