Luteina dla zmęczonych oczu

Luteina dla zmęczonych oczu

Czym jest luteina

Suplementy diety to dzisiaj już nie tylko kwestia mody, to bardzo często element codziennej diety. Na rynku istnieje wiele rodzajów suplementów wspomagających żywienie i poszczególne funkcje. Jednym z nich są również suplementy diety zawierające luteinę. Ten rodzaj suplementów jest szczególnie popularny ponieważ luteina wpływa na kondycję oczu, a jak wiadomo w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie to właśnie oczy są często narażone na szkodliwe czynniki. Ratunkiem jest wielokrotnie luteina. Czym jednak jest ta substancja i czy jest możliwość spożywania luteiny w innej formie niż suplementy, czy są naturalne produkty zawierające luteinę?

Luteina to naturalny żółty barwnik, który występuje w roślinach. Jest to organiczny związek chemiczny należący do grupy barwników roślinnych zwanych karotenoidami. Luteina występuje więc w roślinach a widoczna staje się na jesień, kiedy jej obecność przestaje być maskowana przez chlorofil. Luteina jest substancją niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Można ją znaleźć przede wszystkim w zielonych warzywach takich jak szpinak, sałata, brokuły, szczypiorek czy jarmuż. Niestety bardzo często luteina traci swoje właściwości podczas długiego gotowania lub nawet po prostu siekania. Należy więc ostrożnie obchodzić się z wyżej wymienionymi warzywami.

Dlaczego jest tak dobra dla oczu

Dlaczego luteina jest tak ważna dla oczu, w czym tkwi jej sekret? Przede wszystkim luteina stanowi naturalny filtr, który chroni nasze oczy przed promieniowaniem słonecznym i szkodliwymi efektami sztucznego oświetlenia. Oprócz tego luteina wzmacnia plamkę żółtą, która jest odpowiedzialna za wyraźne widzenie obiektów. Luteina dla zmęczonych oczu to najlepsze rozwiązanie i często jedyny ratunek. W widoczny sposób poprawia jakość widzenia i komfort pracy. Dotyczy to szczególnie osób, które pracują przy komputerze w sztucznie oświetlonych pomieszczeniach. Luteina w naturalnej formie jak i w suplementach diety jest więc często polecana przez okulistów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *