Makijaż brwi

Makijaż brwi

Makijaż brwi – podstawowe zasady

Niezbędnym elementem makijażu twarzy stał się makijaż brwi. Większość kobiet wykonuje go każdego ranka, uważając go za niezwykle łatwą i szybką czynność. Są i takie kobiety, którym podkreślanie brwi zajmuje więcej czasu, gdyż rysują kontury, a następnie wypełniają je dorysowując pojedyncze włoski. Te panie, które nie mają rano zbyt wiele czasu, korzystają z usług kosmetyczki i regularnie wykonują hennę brwi. Trwały kolor utrzymuję się przez 2-3 tygodnie, a brwi zwykle nie wymagają codziennych poprawek. Jeszcze innym rozwiązaniem jest makijaż permanentny brwi.

Codzienny makijaż – nie zapominaj o brwiach!

Brwi warto podkreślać z wielu powodów. Po pierwsze, dzięki ciemniejszym brwiom, makijaż wygląda na kompletny. Po drugie, kształt i kolor brwi ma wpływ na wygląd całej twarzy i może nieznacznie korygować jej rysy. Po trzecie, makijaż brwi pozwala na optyczne powiększenie powieki oraz samych oczu. Oko „otwiera się”, a spojrzenie staje się głębsze i wyrazistsze.

Podkreślanie brwi jest konieczne także wtedy, gdy naturalnych włosów mamy niewiele i są one bardzo rzadkie. Wyglądamy wówczas na osoby chore lub zmęczone. Makijaż brwi niweluje ten niekorzystny efekt.

Drastyczne zmiany koloru włosów również wymagają zmiany odcienia brwi. Zbyt ciemne brwi przy bardzo jasnych włosach wyglądają nienaturalnie, a niekiedy wręcz karykaturalnie. Istotne jest także nasycenie barw ciepłych i zimnych. Platynowe włosy i lekko miedziane brwi to nie najlepsze połączenie kolorystyczne.

Jak malować brwi

Makijaż brwi – zasady, o których warto pamiętać

  1. O brwi należy dbać tak samo, jak o włosy na głowie. Wskazane jest używanie odżywek na porost brwi i rzęs. Nie zapominamy także o odpowiedniej diecie. Niekiedy warto wspomóc się suplementami diety, które mają dbać o dobrą kondycję włosów, skóry i paznokci.
  2. Mimo, że w modzie są grube brwi, nie zapominamy o ich regulacji. Nie dopuszczamy do zrośnięcia się brwi u nasady nosa, usuwamy także włoski, które sięgają zbyt daleko na powiekę. Jeżeli nie mamy wprawy, warto udać się do kosmetyczki.
  3. Przed przystąpieniem do wykonania makijażu, rozczesujemy włoski szczoteczką i pozwalamy im wrócić do naturalnego położenia. Brwi można wygładzić także palcem.
  4. Makijaż brwi wykonujemy przy użyciu przeznaczonych do tego kosmetyków. Maja odpowiedni kolor i konsystencję, nie zawierają świecących drobinek. Najlepiej sprawdzają się kredki do brwi, cienie, żele i pomady. Kosmetyki te różnią się łatwością aplikacji, ale także trwałością.
  5. Do wykonania makijażu używamy małego pędzelka ze skośnie ściętym włosiem. Taki pędzlem pozwala na osiągnięcie naturalnego efektu, zapewnia również precyzję ruchów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *