Modne okulary przeciwsłoneczne

Modne okulary przeciwsłoneczne – jak wybrać

Okulary przeciwsłoneczne – rodzaje

Okulary przeciwsłoneczne mają długą i ciekawą historię. Ich pierwotne użycie wcale nie było związane z ochroną przed słońcem. Chodziło raczej o zachowanie anonimowości i ukrycie uczuć i myśli. Wraz z rozwojem kina i popkultury w ogóle okulary przeciwsłoneczne stały się niezbędnym elementem stylizacji. Nie chodzi już tutaj tylko o stylizacje na wielkie imprezy, ale te zwykłe codzienne. Dotyczy to nie tylko wielkich gwiazd i celebrytów, ale również mody ulicznej. Popularyzacja okularów z ekranu kina i wybiegów mody przeszła na ulice.

Wraz z rosnącą  popularnością okularów przeciwsłonecznych powstało i ciągle powstaje wiele różnych modeli. Modne okulary przeciwsłoneczne to zawsze będą aviatory czy wayfarery. Aviatory o charakterystycznym kształcie kropli wody przyciągają uwagę do dziś. Dodatkowo spopularyzowane przez filmowe superprodukcje i charyzmatycznych bohaterów jak Maverick z Top Gun są ciągle wyznacznikiem mody. Podobnie charakterystyczne wayfarery nie znikną ze świata gwiazd jak i zwykłych ludzi.

Które modele są modne

Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest prosta. Co sezon następuje zmiana w trendach. Mimo stałej popularności wyżej opisanych modeli zawsze pojawia się coś nowego. Warto zatem śledzić trendy i być na bieżąco ze zmieniającą się modą. W obecnym sezonie na topie są okulary o okrągłych oprawkach. Nie pasują one jednak do każdego kształtu twarzy, warto więc zawsze rozważyć inne modele. Modne okulary przeciwsłoneczne to także okulary z poprzeczką. Kształty okularów są różne, ważna jest tylko poprzeczka. Można więc łatwo znaleźć coś dla siebie. Moda na retro nie zwalnia można więc wybrać na przykład szylkretowe oprawki. Nie spada również popularność lustrzanek. Lustrzanki również mają różne kształty i typy oprawek, można zatem poszaleć z wyborem. Dzięki całkowitemu ukryciu oczu można ukryć emocje i pobawić się w ukradkowe obserwowanie ludzi. Wybór najmodniejszego modelu nie jest jednoznaczny. W każdym sezonie co najmniej kilka modeli cieszy się równą popularnością.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *