Motyw okularów

Motyw okularów

Motyw okularów – ciągle jeden z wiodących trendów

Wydawać by się mogło, że okulary to taki nieciekawy przedmiot, który nosimy, bo zwyczajnie musimy – ze względu na wadę wzroku czy szkodliwe promieniowanie słoneczne. Tymczasem okazuje się, że noszenie okularów jest modne. Gwiazdy światowego formatu noszą oryginalne okulary przeciwsłoneczne, ale motyw okularów pojawia się również na ubraniach i dodatkach.

Okulary przeciwsłoneczne – ochrona i modny gadżet

Okulary z ciemnymi soczewkami zyskały wielu zwolenników. Początkowo używane były wyłącznie przez lotników i sportowców, ale niedługo potem weszły do użytku powszechnego. Dziś na ich zakup może pozwolić sobie każdy, choć nie każdy stawia na drogie marki. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV mają chronić wzrok przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ale przy okazji chronią również przed ciekawskimi spojrzeniami, dlatego gwiazdy (muzycy, aktorzy) je uwielbiają.

Okulary są również modnym gadżetem, dopełniającym całości stylizacji. Ciekawe oprawki mogą całkowicie odmienić wygląd, nadać mu romantycznego albo rockowego charakteru.

Motyw okularów – odzież i dodatki

Okulary nosimy na nosie, ale również… na modnych, sportowych koszulkach! Najchętniej taką garderobę noszą małe dzieci albo młodzież w wieku szkolnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrywali się w nią także dorośli. Motyw okularów często wzbogacony jest jakimś wymownym napisem, zwykle o humorystycznym zabarwieniu.

Oprócz sportowych koszulek, na których znajdują się duże aplikacje, modne są również damskie koszule – całe w malutkie okulary, kokardki czy kwiatki. Tego typu odzież sprawdza się przez cały rok, choć najlepiej wygląda wiosną.

Czapki, chusty, plecaki i torebki to kolejne elementy garderoby (dodatki), na których spotykamy motyw okularów. Zakładając taki dodatek mamy pewność, że wyglądamy modnie i młodo.

Artykuły wnętrzarskie – dodatki do domu/mieszkania

Motyw okularów spotykamy również we wnętrzach. Kolorowe oprawki dobrze wyglądają na porcelanowych kubkach, poszewkach na poduszki czy kocach. Formę okularów przyjmują również wieszaki na klucze albo biżuterię. Ciekawym rozwiązaniem jest również przyklejenie na ścianie oryginalnej fototapety, która nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Fototapeta może przedstawiać twarz w klasycznych, ciemnych oprawkach, albo różowe okulary, które każdego dnia będą wprawiać nas w dobry humor.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *