okulary muchy

okulary muchy

Oprawki okularów oversize – okulary muchy

Moda na dany kształt oprawek okularów przeciwsłonecznych pojawia się i znika. W jednym sezonie modne są delikatne, okrągłe ramki, w innym oprawki trójkątne, w jeszcze innym duże i lekko kwadratowe. Okulary muchy, czyli duże oprawki, kształtem przypominające nieco oczy popularnego owada, modne są od wielu sezonów. Nie są to jednak okulary dla każdego.

Kształt oprawek a kształt twarzy

oprawki muchyDuże okulary przeciwsłoneczne, takie jak okulary muchy, nie będą pasowały każdemu. Osoby o drobnej twarzy i delikatnych rysach, mogą utracić w takich oprawkach całą urodę, a niekiedy wyglądać wręcz karykaturalnie. Chyba, że o takie efekt nam chodzi…

Z reguły jednak duże oprawki zarezerwowane są dla osób o większej twarzy. Istotny jest także jej kształt. Okulary muchy dobrze wyglądają na twarzy o ostrych rysach, np. kwadratowej lub trójkątnej. Dzięki okrągłym kształtom znacznie łagodzą rysy twarzy i nadają jej przyjazny wygląd.

Okulary oversize – hit czy kit?

Tak naprawdę nie da się jednoznacznie powiedzieć, jakie oprawki królują obecnie na ulicach. Można wymienić wiodące trendy, ale w rzeczywistości każdy nosi to, co lubi i w czym czuje się dobrze. Na ulicach spotykamy zarówno osoby w delikatnych oprawkach, jak i w stylu oversize. Okulary oversize lata największej popularności mają za sobą. Jakiś czas temu noszenie oprawek zasłaniających niemal pół twarzy było bardzo modne. Dziś wciąż sięga po nie wiele osób, ale są to głównie powtarzające się modele, takie jak okulary muchy.

Okulary muchy – co je wyróżnia?

muchyMuchami nazywamy duże oprawki o charakterystycznym kształcie. Muchy mają okrągłe soczewki, jednak nie tak okrągłe jak okulary lenonki. Są zresztą od nich znacznie większe i mają także grubsze, zwykle plastikowe oprawki. Okulary muchy zwykle występują w ciemnych kolorach, czyli czerni, granacie czy brązie. Dotyczy to nie tylko oprawek, ale i soczewek.

Okulary o tym kształcie dostępne są w wielu miejscach. W sezonie letnim z łatwością kupimy je na bazarze czy w markecie, jednak nie jest to najrozsądniejsze rozwiązanie. Znacznie lepiej jest postawić na okulary od sprawdzonych producentów, dostępne w salonach optycznych czy też na stronach internetowych firm, zajmujących się dystrybucją wysokiej jakości artykułów optycznych (zobacz Eyemasters). Kupując takie okulary mamy pewność, że są wyposażone w wysokie filtry UV, zapewniające odpowiednią ochronę w upalne, letnie dni. Zresztą okulary przeciwsłoneczne przydają się w trakcie całego roku, np. zimą, gdy słońce odbija się od śniegu. Brak odpowiedniej ochrony może wówczas skutkować nawet ślepotą śnieżną.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *