Okulary zimowe

Okulary zimowe – praktyczne porady

Okulary zimowe – najważniejsze cechy

Zima to szczególnie piękna pora roku. Biel śniegu odbijająca się w promieniach słonecznych to jeden z piękniejszych widoków. Sporty zimowe i tak zwane zimowe szaleństwo to prawdziwa gratka dla wielu osób. Aby jednak móc faktycznie czerpać radość z zimowych atrakcji warto zadbać o właściwe przygotowanie fizyczne, odpowiedni strój, sprzęt i kosmetyki ochronne. Zima niesie ze sobą ryzyko związane z warunkami pogodowymi. Chodzi przede wszystkim o szkodliwe promieniowanie słoneczne i związane z tym ryzyko uszkodzenia wzroku czy nawet tak zwanej śnieżnej ślepoty. Aby skutecznie się przed tym ochronić warto zaopatrzyć się w specjalne okulary zimowe. Czym są okulary zimowe i komu mogą się przydać?

Okulary zimowe to nic innego jak specjalne okulary z wysokim filtrem przeciwsłonecznym i specjalnie wyprofilowanym kształtem. Okulary zimowe mają skutecznie zatrzymać nawet 100% promieniowania ultrafioletowego i ochronić nas przed szkodliwymi efektami promieni odbitych od śniegu. Dzięki temu, że takie okulary są specjalnie wyprofilowane nawet promienie, które odbijają się pod dziwnym kątem nam nie zaszkodzą. Specjalny kształt okularów zimowych, który jest ściśle dopasowany do twarzy gwarantuje nam także, że nic nie wpadnie nam do oczu, nawet w czasie niezwykle intensywnej jazdy na nartach czy sankach. Wybierając się w góry zimą warto zatem zaopatrzyć się parę wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych.

Okulary zimowe – praktyczne porady

Czym jednak kierować się przy wyborze okularów zimowych? Mamy przecież tyle rodzajów do wyboru, zaczynając od masywnych gogli narciarskich, przez znacznie lżejsze i wygodniejsze okulary narciarskie po profesjonalne okulary lodowcowe. Przede wszystkim musimy sobie jasno określić do czego będą nam takie okulary potrzebne, czy zamierzamy je wykorzystać na jednorazowej wyciecze w góry czy też mają nam regularnie służyć podczas jazdy na nartach? Od sposobu wykorzystania zależy moc szkieł i wysokość ochrony przeciwsłonecznej. Pozostałe kwestie jak marka czy kolor to już zdecydowanie kwestia indywidualna.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *