Powłoka antyrefleksyjna

Powłoka antyrefleksyjna – zadbaj o wzrok i bezpieczeństwo

Powłoka antyrefleksyjna – co to jest

Wybór właściwych okularów korekcyjnych lub zerówek nigdy nie jest sprawą prostą. Jest wiele czynników, które wpływają na jakość i trwałość okularów, a także na ich wpływ na stan naszego zdrowia. Pomijając oczywiście rodzaj szkieł korekcyjnych, które muszą być odpowiednie dla naszej wady wzroku warto także pamiętać o takich kwestiach jak skuteczna ochrona przed promieniami UV czy wysokiej jakości powłoce antyrefleksyjnej.

Powłoka antyrefleksyjna jest często pomijanym elementem w przypadku wyboru okularów. Jest to jednak duży błąd, gdyż wysokiej jakości powłoka może skutecznie chronić oczy przed promieniami słonecznymi czy szkodliwym światłem płynącym z ekranów komputera. Powłoka zbudowana jest ze specjalnych materiałów, które blokują  wszelkie refleksy i odbicia światła, które mogą negatywnie wpływać na nasz wzrok. Powłoka antyodblaskowa ma szereg zalet, warto zatem rozważyć zakup okularów lub nawet soczewek kontaktowych wyposażonych właśnie w tego rodzaju powłokę.

Powłoka antyrefleksyjna – pozytywne działania

Jakie są zatem pozytywne aspekty związane z powłoką antyrefleksyjną? Po pierwsze, kwestie czysto techniczne. Powłoka antyrefleksyjna sprawia, że szkła lub soczewki są dodatkowo chronione i znacznie trudniej je zabrudzić lub co ważniejsze zarysować. Dodatkowa warstwa w postaci powłoki antyodblaskowej sprawia, że okulary są znacznie bardziej wytrzymałe i co za tym idzie trwalsze. Jednak to dopiero początek jeśli chodzi o pozytywny wpływ tego typu powłoki. Oprócz kwestii technicznych mamy kwestie związane ze zdrowiem.

Dzięki powłoce nasze oczy znacznie wolniej się męczą. Nic w tym dziwnego, nie musimy przecież borykać się z wszystkimi odblaskami i światłem z ekranów komputerów, które sprawia, że nasze oczy są zmęczone i wrażliwe. Ponadto, powłoka powoduje, że nie widzisz swojego własnego odbicia w szkłach czy soczewkach. Łatwiej zatem orientować się w przestrzeni, a to z kolei oznacza większe bezpieczeństwo i komfort. Kupując okulary lub soczewki warto zatem przeznaczyć dodatkowe pieniądze na tego typu powłokę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *