Rodzaje okularów

Rodzaje okularów – na co zwrócić uwagę

Rodzaje okularów a kształt twarzy

Decydując się na zakup okularów, czy to korekcyjnych czy przeciwsłonecznych mamy zazwyczaj ciężki orzech do zgryzienia. Poza kryteriami typowo praktycznymi takimi jak cena, jakość wykonania, materiał, obecność powłoki antyrefleksyjnej, jakość ochrony przed promieniowaniem UV musimy wziąć także pod uwagę czynniki czysto estetyczne. Chodzi tutaj przede wszystkim o design, kolorystykę i dopasowanie całości do kształtu naszej twarzy, typu urody czy też stylizacji. Podczas gdy wybór parametrów technicznych, gdy już wiemy na czym nam zależy wydaje się prosty, sprawa z dopasowaniem okularów do nas i naszych stylizacji jest znacznie trudniejsza. Nie ma jednej dobrej rady jaki rodzaj okularów będzie nam pasował. Jest jednak kilka porad dotyczących na przykład kształtu twarzy.

Rodzaje okularów to temat bardzo szeroki. Znajdziemy oprawki okrągłe, owalne, kwadratowe, ale także o bardziej ekstrawaganckich kształtach. Podstawowym kryterium wyboru powinien być tutaj kształt twarzy. Generalnie, do twarzy okrąglej nie wybieramy okrągłych okularów gdyż tylko dodatkowo optycznie powiększą nam twarz, tutaj idealnie sprawdzą się okulary kwadratowe. Do twarzy kwadratowej natomiast zalecane są okulary okrągłe lub owalne, dobrze sprawdzą się także okulary bezramkowe. W przypadku twarzy owalnej nie ma tak dużych problemów, tutaj pasują prawie wszystkie rodzaje ramek. W końcu, do twarzy o sercowatym kształcie zaleca się okulary okrągłe lub owalne o bardzo cienkich ramkach.

Rodzaje okularów – okulary bezramkowe

Rodzaje okularów to nie tylko kształt, ale także ramki. Ramki różnią się oczywiście materiałem z jakiego są wykonane, w związku z tym mogą być mniej lub bardziej elastyczne. Różnią się także kształtem i szerokością. Mamy bardzo grube  ramki dobrze sprawdzające się w przypadku owalnej lub okrągłej twarzy oraz ramki bardzo cienki idealne w przypadku twarzy o sercowatym kształcie. W końcu, bardzo ciekawą propozycją są okulary pozbawione ramek, tak zwane bezramkowe. Soczewki takich okularów trzymają się na mostku i zausznikach przy pomocy niewielkich, prawie niewidocznych śrubek. Okulary bezramkowe pasują osobom o bardzo delikatnej urodzie, zarówno pod względem rysów twarzy i karnacji jak i ogólnej budowy ciała. Jest to także dobry wybór w przypadku osób, które dopiero zaczynają nosić okulary i nie są do nich przyzwyczajone. Jeźeli szukasz okularów konkretnego typu koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu Eyemasters

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *