Różowe stylizacje

Różowe stylizacje

Różowe stylizacje – fenomen w świecie mody

Kiedyś różowe stylizacje korzyły się tylko ze słodkim wyglądem nawiązującym do lalek Barbie oraz kolorem uwielbianym przez małe dziewczynki. Dzisiaj różne odcienie różu są obecne wszędzie. Na portalach społecznościowych możemy obserwować różowe wnętrza, samochody, meble czy jedzenie. Róż wyszedł już dawno z dziecinnych szaf i stał się fenomenem w świecie mody.

Różowo wszędzie

Różowa modaRóżowe stylizacje zaczęły pojawiać się w modzie już znaczenie wcześniej. Wielkie ikony mody jak Marylin Monroe chętnie pokazywały się w sukniach o tym kolorze. Także obecnie różowe stylizacje możemy obserwować na różnych galach i czerwonym dywanie. Świadczy to o tym, że róż faktycznie zdominował świat mody i stał się symbolem dziewczęcości, ale również klasy i stylu. Szczególnie odcień pudrowy jest wykorzystywany przez różne marki i gości zarówno na ubraniach, jak i na dodatkach, tworząc niesamowite różowe stylizacje. Apaszki, torebki czy szpilki bardzo chętnie kupowane są właśnie w odcieniach różowych. Także makijaż bazuje na tym kolorze – cienie do oczu czy szminki możemy wybierać w przeróżnych różowych kolorach.

Nie każdy widzi na różowo

Oczywiście jak wszystko, co jest obecne w świecie mody, także fenomenalny kolor różowy ma swoich przeciwników. Różowe stylizacje są określane przez niektórych właśnie jako dziecinne i plastikowe. Ewentualnie zarezerwowane powinny być tylko dla mody dziecięcej. Mimo takich głosów wydaje się, że zwolenników różowych szaleństw jest zdecydowanie więcej. W obieg weszły nie tylko różowe stylizacje w wersji pudrowej, ale również róż skandynawski czy ciemniejsza fuksja. Od kilku lat wszystkie odcienie róży nadal pojawiają się w trendach, szczególnie w kolekcjach wiosenno-letnich.

Nie tylko na ubraniach

różowe ubranieRóż wkradł się nie tylko do mody, ale również na inne płaszczyzny. W zasadzie śledząc trendy, można spotkać się z nim praktycznie wszędzie. Różowe stylizacje są wykorzystywane w dekoracji wnętrz, często wszelkie dodatki jak meble czy bibeloty pojawiają się właśnie w takim odcieniu, ale również same ściany zaczynają przybierać różowe kolory. Wspominane na początku samochody w kolorze różowym już nie kojarzą się z tandetą, ale wyrazem smaku i stylu jego posiadacza. Wiele potraw czy smakołyków jest również w kolorach różu, aby zachęcić konsumentów do zakupu.

Można zatem powiedzieć, że fenomen różowych stylizacji trwa już długo i nic na razie nie jest w stanie tego faktu zmienić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *