Soczewki miesięczne

Soczewki miesięczne – co warto wiedzieć

Soczewki miesięczne  – co to jest

Wady wzroku z dnia na dzień stają się coraz bardziej powszechne. W zasadzie każdy z nas narażony jest na rozwój wad wzroku. Wynika to przede wszystkim z dużej ilości czasu jaki spędzamy przed telewizorem, monitorem komputera, ale także przed ekranem smartphone. To właśnie praca na komputerze i spędzanie bardzo dużej ilości czasu na przeglądaniu Internetu czy oglądaniu filmów za pomocą smartphone sprawia, że nasze oczy są zmęczone, przeciążone i w rezultacie narażone na rozwój wad wzroku. Na szczęście wraz z rozwojem technologii rozwija się także branża okulistyczna. Mamy zatem do wyboru coraz więcej rozwiązań dotyczących korekty wzroku.

Jeśli nasza wada wzorku już się rozwinęła możemy zdecydować się na okulary korekcyjne lub na soczewki. W przypadku soczewek najczęściej mamy do wyboru soczewki jednodniowe lub soczewki miesięczne. Jak sama nazwa wskazuje w przypadku soczewek jednodniowych mowa o soczewkach na jeden dzień, w przypadku miesięcznych na miesiąc. Warto tutaj zaznaczyć, że soczewki miesięczne nie są soczewkami, które raz się założy i ściągnie dopiero po miesiącu. Na chwile obecną nie ma soczewek miesięcznych bez zdejmowania. Nazwa soczewki miesięczne oznacza po prostu, że kupujemy soczewki, które możemy zakładać każdego dnia przez cały miesiąc, na noc powinniśmy je obowiązkowo ściągać.

Soczewki miesięczne – dla kogo

Oczywiście na rynku istnieją soczewki, które nie muszą być zdejmowane przez dłuższy okres czasu (najczęściej są to soczewki 7-dniowe), dla naszego bezpieczeństwa jednak warto je zawsze zdjąć przed pójściem spać. Dlaczego? Ponieważ oko do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje tlenu. O ile w ciągu dnia nie ma problemu z dostarczeniem tlenu dzięki mruganiu, o tyle w  nocy przy założonych soczewkach może to być znaczny problem. Także, nawet jeśli stosujemy soczewki miesięczne pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa i higieny. Mimo, że soczewki miesięczne faktycznie okazują się tańszym rozwiązaniem jeśli myślimy w kategorii  roku mogą nie być jednak takie bezpieczne dla każdego. Swój musimy dostosować do wrażliwości naszego oka.

Podsumowując, soczewki są bardzo wygodnym rozwiązaniem, które może się sprawdzić u każdego. Przed zakupem soczewek należy jednak zawsze skonsultować się z okulistą – niewielka grupa osób nie może z różnych względów nosić soczewek i warto o tym pamiętać. Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów soczewek. Podział soczewek może zależeć od tego z jakiego materiału są zrobione lub od ich trwałości. Soczewki miesięczne nie są wcale najpopularniejszym wyborem, są jednak na pewno ciekawa możliwością dla osób, których tryb życia sprawia że właśnie tego typu soczewki będą dla nich odpowiednie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *