Wiosenny makijaż

Wiosenny makijaż

Wiosenny makijaż – jaki jest najlepszy

Przy każdej zmianie pory roku zmieniają się również trendy modowe, a także makijaże. Jest to całkiem zrozumiałe, ponieważ zupełnie inaczej malujemy się w lecie, a inaczej, kiedy za oknem jest chłodniej. Wiosna jest jednak najlepszą porą roku na to, aby zaszaleć z kolorowym, wiosennym makijażem. Stawiamy na kolory, ciekawe kreski i tworzymy wiosenny makijaż.

Wiosenny makijaż – pełna swoboda

makijaż na wiosneWiosenny makijaż pozwala nam na nieograniczoną swobodę, ponieważ nasza skóra będzie najlepiej przygotowana do metamorfozy. W zimie często skóra jest przesuszona, zaczerwieniona i bardzo blada, dlatego niejednokrotnie ciężko nam stworzyć dobry makijaż. W lecie natomiast pod wpływem wysokiej temperatury kosmetyki mogą mieć problem z trwałością. Do tego częsty kontakt ze słońcem czy wodą również ogranicza nasze pole manewru. Pamiętajcie również, że to czas, w którym nasze kosmetyki powinny zawierać odpowiednie filtry, aby ochronić nas przed słońcem. Jeśli jednak lubicie skórę opaloną, można wypróbować bronzery. Wiosna zatem będzie idealnym czasem na eksperymenty nowych, kolorowych kosmetyków, dzięki którym stworzymy wiosenny makijaż.

Wiosenny makijaż – więcej kolorów

Podobnie jak w przypadku modowych stylizacji także we wiosennym makijażu stawiamy na kolory. Tu z pomocą przychodzą nam ciekawe palety cieni do oczu. Co prawda w tym roku blendowanie kolorów na powiece nie jest już modne, ale warto postawić na jeden wyróżniający się kolor. Wiosenny makijaż nie uznaje żadnych zasad. Możemy łączyć kolor z ciekawymi kreskami, tworzyć tzw. kocie oko dzięki kolorowym pisakom. Nie zapominajmy również, że wiosenny makijaż musi być świeży i lekki, dlatego warto zainwestować w odpowiednio dobrany róż, który będziemy aplikować na policzki. Wiosenny makijaż może skupić się nie tylko na oczach, ale również na ustach. W drogeriach mamy spory wybór pomadek czy błyszczyków w pięknych, żywych kolorach.

Wiosenny makijaż – kompozycje

makijaż na wiosneIdealnie z naszym wiosennym makijażem będą się komponować ciekawe ozdoby we włosach, a także kolorowe paznokcie. Tej wiosny modne będą fiolety, pastele oraz paznokcie ozdobione cyrkoniami. Jeśli lubicie ładne łączenia barw, warto poczytać, jakie kolory cieni będą odpowiednie dla konkretnego typu urody. Wspomniane fiolety będą idealnym wiosennym makijażem dla szatynek czy rudowłosych kobiet o zielonych oczach. Oczywiście nie warto trzymać się schematów, jeśli chce się podążać za trendami, czy wyznaczać nowe. Warto zaszaleć i dla odmiany stworzyć wiosenny makijaż, który zwróci uwagę swoim indywidualizmem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *