Zimowe okulary

Zimowe okulary

Najpopularniejsze zimowe okulary – przegląd

Niektórzy uważają, że noszenie okularów przeciwsłonecznych zimą to wymysł. Podobno okulary służą wówczas jedynie jako modny gadżet, dopełniający całości stylizacji i pomagają wyróżnić się z tłumu. To tylko część prawdy, ponieważ zimowe okulary to często konieczność.

Dlaczego zimą należy nosić okulary?

Ostre słońce jest domeną lata, ale zimowe dni również bywają wyjątkowo słoneczne. Jeśli dodatkowo ziemia pokryta jest warstwą śniegu, powstają utrudniające widzenie, wręcz oślepiające odblaski. Iskrzący się śnieg wyjątkowo męczy oczy, które w przeciągu ostatnich miesięcy zdążyły odwyknąć od ostrego słońca. Promienie słoneczne odbijają się od śniegu, wody i lodu. Są szczególnie uciążliwe w trakcie jazdy samochodem oraz podczas wykonywania zimowych sportów. Komfort widzenia mogą poprawić okulary przeciwsłoneczne z powłoką polaryzacyjną, która eliminuje odblaski.

Czy jako zimowe okulary mogą posłużyć zwykłe okulary przeciwsłoneczne?

Oczywiście, że tak! Warto jednak, by były to okulary zakupione w salonie optycznym bądź na stronie internetowej sprawdzonych dostawców (zobacz eyemeasters.pl). Okulary bazarowe mogą nie spełniać naszych oczekiwań – są wykonane z nietrwałych elementów i często nie posiadają filtrów UV. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup okularów przeciwsłonecznych znanych marek, wówczas mamy pewność, że posłużą nam przez wiele lat, zarówno latem, jak i zimą. Jeśli chodzi o zimowe okulary, to poza starannością wykonania i filtrami UV, warto zwrócić uwagę na kolor soczewek (dobrze, by były ciemne) oraz wspomnianą wcześniej powłokę polaryzacyjną.

Najpopularniejsze zimowe okulary

Zimą, obok tradycyjnych okularów przeciwsłonecznych, dużą popularnością cieszą się okulary sportowe. Docelowo tworzy się je z myślą o osobach uprawiających różne sporty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrywały się w nie jednostki mniej aktywne. Jako, że uprawianie sportów wiąże się z ryzykiem wypadków i wystąpienia urazów, okulary sportowe wykonywane są z niezwykle trwałych materiałów. Okulary sportowe przyjmują różnorakie kształty. Często są mocniej zabudowane aniżeli tradycyjne okulary przeciwsłoneczne, dzięki czemu zimą lepiej chronią oczy przed mroźnym powietrzem.

Niewątpliwe do najczęściej użytkowanych zimą okularów należą gogle narciarskie. Mają chronić oczy przed śniegiem, wiatrem, ale także ostrym słońcem. Gogle są tak ukształtowane, by dobrze przylegały do twarzy wokół oczu, dzięki czemu nie powinny dostawać się tam żadne podmuchy powietrza. Oczywiście w goglach raczej nie wyjdziemy na ulicę, jeśli jednak jesteśmy miłośnikami białego szaleństwa, powinniśmy się w nie zaopatrzyć.

One comment

  1. Pingback: Socjologia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *