Oprawki damskie

Oprawki damskie

Oprawki damskie, męskie i dziecięce – co je różni?

Na pewno najprościej jest wskazać różnicę pomiędzy oprawkami dla dorosłych, a tymi dedykowanymi dla dzieci. Natomiast oprawki damskie od męskich wcale nie muszą się znacząco różnić. Zatem co decyduje o tym, że dane okulary klasyfikowane są jako damskie, a inne jako męskie?

Oprawki dziecięce – trwałość i bogactwo kolorów

Okularki dziecięce są mniejsze od standardowych, ponadto nie zawsze wyglądają zwyczajnie. Oprawki dla najmłodszych dzieci są wyposażone w silikonową tasiemkę, łączącą zauszniki z tyłu głowy, która ma zapobiegać zsuwaniu się okularów i sprawić, że dziecko nie zdejmie ich w ciągu dnia. Oczywiście nie jest to gwarancją, że maluch będzie grzecznie nosił okularki, ale na pewno tasiemka stanowi spore ułatwienie.

Oprawki dziecięce muszą być wykonane z materiałów o podwyższonej trwałości, ponieważ dzieci są bardzo aktywne i mniejszą wagę przywiązują do dbałości o okulary. Ważną kwestią jest również kolor oprawek, bo niekiedy to on (albo motyw ulubionego bohatera) decyduje o wyborze okularów.

Oprawki damskie i męskie – charakterystyka

Niektóre okulary uważane są za uniwersalne, co oznacza, że chętnie kupują je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dotyczy to oprawek w klasycznych kształtach i kolorach. Czerń, grafit, brąz czy granat to najbardziej uniwersalne barwy. Trzeba przyznać, że mężczyźni rzadziej niż kobiety sięgają po oprawki w innych kolorach. Pastele (błękit, mięta, róż, biel) oraz kolory ziemi (beże, zielnie) zdobią przede wszystkim oprawki damskie.

Szeroki wybór oprawek dla obu płci znajduje się na eyemasters.pl, a przegląd oferowanych tam produktów pozwala stwierdzić, że oprawki damskie mają często delikatniejszą formę, ale też żywsze kolory. Nie brakuje neonowych barw, lustrzanych szkieł i panterkowych wzorów. Mężczyźni również kupują oprawki w żywych kolorach, ale dotyczy to raczej okularów sportowych, a nawet gogli narciarskich.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *